Anonim

Ragbi protiv američkog nogometa

Lako je reći da su ragbi i američki nogomet slične igre jer dijele isto podrijetlo, ali postoji velika razlika između njih dvije koja se ne može zanemariti. Na prvi pogled, možda ste čak pomislili da su ragbi i američki nogomet ista igra. Međutim, nije tako. Stoga, da bismo razumjeli razliku između ragbija i američkog nogometa, prvo bismo trebali imati opću predodžbu o dvije igre, a zatim ih usporediti kako bismo vidjeli razlike. Stoga vam ovaj članak predstavlja definicije svake igre i razlike između njih; Ragbi i američki nogomet.

Što je ragbi?

Ragbi, koji se široko igra diljem svijeta u Europi, Australiji, Africi pa čak i Aziji, vrlo je fizička igra. Može se nazvati i igrom koja zahtijeva vještine nogometa, košarke i američkog nogometa. Ragbijaši moraju trčati po terenu dok ne postignu gol golu drugog tima. Moraju učinkovito dodavati loptu. Također, ponekad se moraju uključiti u napade, kao u američkom nogometu, kako bi dobili loptu od protivnika. Da bi postigli pogodak u ragbi utakmicama, igrači moraju uzeti loptu i staviti je na bočnu liniju protivničke ekipe. Ovo je poznato kao pokušaj. Inače, igrač može šutnuti loptu između vratnica.

Što je američki nogomet?

Američki nogomet glavna je i vrlo popularna igra u SAD-u. Igra se samo u SAD-u. Ovo je također vrlo natjecateljska igra koja zahtijeva puno fizičke snage. Da bi postigao pogodak u utakmici američkog nogometa, igrač mora iznijeti loptu izvan protivničke aut linije. Ovo je poznato kao touchdown. Igrač ga također može šutnuti između vratnica. To je poznato kao Field Goal.

Američki nogomet

Koja je razlika između ragbija i američkog nogometa?

Sada, kada imamo opću ideju o dvije igre, da vidimo ove razlike.

• Američki nogomet zove se tako jer se uglavnom igra u SAD-u, dok je ragbi sport koji se igra diljem Europe, Australije i Afrike, pa čak i u Aziji.

• Dok igrači nose mnogo teške zaštitne opreme u američkom nogometu, u ragbiju je dopuštena samo skromna podstava na glavi i ramenima.

• U američkom nogometu dopuštene su neograničene zamjene, dok je u ragbiju dopušteno samo do 7 zamjena.

• Tim se sastoji od 11 igrača u američkom nogometu, dok 15 igrača čini tim u ragbiju.

• U američkom nogometu postoji jedan sudac i 3 do 6 drugih sudaca, dok u ragbiju postoje 3 suca i video sudac.

• Dok je cilj u obje igre odvesti loptu pored protivničkog gola, to se u američkom nogometu zove touchdown, ali se u ragbiju zove pokušaj.

• Veličina terena u američkom nogometu je 109,7 x 48,8 metara, dok je u ragbiju 100 x 70 metara.

• U američkom nogometu postoje četiri 15-minutna igranja s intervalom nakon dvije četvrtine, dok u ragbiju postoje dva poluvremena od 40 minuta.

• Glavno prvenstvo u američkom nogometu zove se Nacionalna nogometna liga (NFL), a u ragbiju postoje dva glavna prvenstva koja se zovu Rugby League i Rugby Union.

• Veličina lopte, koja je sferoidnog oblika, također se razlikuje u dva sporta. Američka nogometna lopta dugačka je oko 28 cm i središnjeg opsega oko 56 cm. Lopta za ragbi duga je otprilike 27 cm i ima opseg 60 cm na najširem mjestu.